White - 6mm Post-Formed Edge Laminate Worktops
£8.92 – £160.00Price range: £8.92 through £160.00
White Quartz Stone Laminate - 3mm Post-Formed Edge Laminate Worktops
£8.45 – £244.00Price range: £8.45 through £244.00
White Sparkle Andromeda – 6mm Post-Formed Edge Laminate Worktops
£8.92 – £244.00Price range: £8.92 through £244.00
Browse worktops by style:Add some sparkle and glamour to your kitchen with these high-gloss White Sparkle laminate worktops. Our White Sparkle worktops combine the elegance and sophistication of their sparkle effect with amazing affordability, ease of maintenance, and are long-lasting. Available in your choice of round or square edge profiles, these surfaces make a stunning centerpiece in any kitchen design. Please see the link for our square-edged worktops in the same design White Sparkle Andromeda
Specification
| Length/s | 3m & 4.1m |
|---|---|
| Thickness | 38mm |
| Width/s | 600mm & 900mm |
| Material | Laminate |
| Finish | High-Gloss |
| Edge Profile | Rounded Edge |
| Additional Edging Strips Supplied | 600mm & 900mm - 1 x 1500mm |
| Finished Edges | 600mm - Front side edged. |
| Finished Edges | 900mm - Front and back side edged. |
Alternative products
£8.92 – £290.00Price range: £8.92 through £290.00
SKU:
N/A
Categories: Worktops, Laminate Worktops


