Santiago Walnut Square Edge Luxury Laminate Worktops
£16.00 – £324.00Price range: £16.00 through £324.00
Ravenna Chevron Square Edge Laminate Kitchen Worktops
£11.00 – £290.00Price range: £11.00 through £290.00
Coastal Stone Round Edge Laminate Kitchen Worktops
£11.99 – £230.00Price range: £11.99 through £230.00
Browse worktops by style:This striking stone-effect laminate worktop features a highly realistic mosaic design inspired by weathered, sea-worn coastal paths. Blending layered Grey tones with delicate White flecks, it creates a subtle yet eye-catching surface that brings timeless, stone-inspired style to any kitchen.
Manufactured from high-quality, durable materials, this laminate worktop is hard wearing, water-resistant, and designed to cope effortlessly with everyday kitchen use. Easy to clean and low maintenance, Coastal Stone offers the look of natural stone at a more affordable price point. Simple to install and built to last, it’s an ideal choice for both modern and classic kitchen designs.

Specification
| Length/s | 3m & 4.1m |
|---|---|
| Thickness | 38mm |
| Width/s | 635mm & 900mm |
| Material | Laminate |
| Finish | Matt |
| Edge Profile | Rounded Edge |
| Additional Edging Strips Supplied | 1 |
| Finished Edges | 3m x 635 x 38mm worktops come with 1 finished long edge and None finished short edge |
| Finished Edges | 3m x 900 x 38mm worktops come with 2 finished long edges and 0 finished short edges |
| Finished Edges | 4m x 635 x 38mm worktops come with 1 finished long edge and 0 finished short edges |
Alternative products
£9.99 – £194.00Price range: £9.99 through £194.00
SKU:
Coastal Stone Laminate Kitchen Worktops
Categories: Worktops, Laminate Worktops


