Arlington Oak - Rounded Edge Laminate Worktops
£8.92 – £244.00Price range: £8.92 through £244.00
Cream Taurus Beige - Post-Formed Edge Laminate Worktops
£9.99 – £194.00Price range: £9.99 through £194.00
Copper Effect – ABS Square Edge Laminate Worktops
£8.92 – £290.00Price range: £8.92 through £290.00
Browse worktops by style:Our Copper effect laminate worktops are trendsetters with a textured matt finish to perfectly replicate worn copper. The hard-wearing, water-resistant laminate top layer and thick ABS square edging used to make these worktops make them incredibly durable and built to last, even in the busiest of households.

Specification
| Length | 3m & 4m |
|---|---|
| Thickness | 38mm |
| Width/s | 600mm & 900mm |
| Material | Laminate |
| Finish | Premium Textured (Matt) |
| Edge Profile | ABS Square Edge |
| Additional Edging Strips Supplied | 2 x 1500mm (Not ABS) |
| Finished Edges | 600mm - Front side comes edged. |
| Finished Edges | 900mm Front and back comes edged. |
Alternative products
£8.92 – £270.00Price range: £8.92 through £270.00
SKU:
N/A
Categories: Laminate Worktops, Worktops


