Formica Layered Sand Laminate Kitchen Worktops
£15.00 – £369.00Price range: £15.00 through £369.00
Black Quartz Stone - 3mm Post-Formed Edge Laminate Worktops
£8.92 – £244.00Price range: £8.92 through £244.00
Black Sparkle Andromeda – 6mm Post-Formed Edge Laminate Worktops
£8.92 – £244.00Price range: £8.92 through £244.00
Browse worktops by style:A superb addition to any cooking space, these high-gloss Black Sparkle laminate worktops are sure to inject glamour into any kitchen. Our Black Sparkle worktops perfectly combine the elegance and sophistication of their glittering black overlay with affordability, ease of maintenance, and longevity. Available in your choice of round or square edge profiles, these surfaces make a stunning centrepiece in any kitchen design.
Specification
| Length/s | 3m & 4m |
|---|---|
| Thickness | 38mm |
| Width/s | 600mm & 900mm |
| Material | Laminate |
| Finish | High-Gloss |
| Edge Profile | Rounded Edge |
| Additional Edging Strips Supplied | 600mm & 900mm - 1 x 1500mm |
| Finished Edges | 600mm - Front side edged. |
| Finished Edges | 900mm - Front and back edged. |
Alternative products
SKU:
N/A
Categories: Laminate Worktops, Worktops


