Copper Effect - ABS Square Edge Laminate Worktops
£8.92 – £290.00Price range: £8.92 through £290.00
Black Sparkle Andromeda - ABS Square Edge Laminate Worktops
£8.92 – £290.00Price range: £8.92 through £290.00
Cream Taurus Beige – Post-Formed Edge Laminate Worktops
£9.99 – £194.00Price range: £9.99 through £194.00
Browse worktops by style:Our Cream Taurus Beige worktop combines the look of solid stone with the low-maintenance qualities of traditional laminate. This cream laminate worktop range features surfaces with the popular Taurus Beige design that are easy to clean as well as highly durable – as well as stylish, these surfaces are also cost-effective, easy to maintain and built to last.

Specification
| Length/s | 3m & 4m |
|---|---|
| Thickness | 38mm |
| Width/s | 600mm & 900mm |
| Material | Laminate |
| Finish | Standard (Semi-Gloss) |
| Edge Profile | Rounded Edge |
| Additional Edging Strips Supplied | 600mm & 900mm - 1 x 1500mm |
| Finished Edges | 600mm - Front side edged. |
| Finished Edges | 900mm - Front and back edged. |
Alternative products
SKU:
Cream Taurus Beige
Categories: Laminate Worktops, Worktops


