White Quartz Stone Laminate - 3mm Post-Formed Edge Laminate Worktops
£8.45 – £244.00Price range: £8.45 through £244.00
Oak Block Laminate - 6mm Post-Formed Edge Laminate Worktops
£8.92 – £194.00Price range: £8.92 through £194.00
Full Stave Beech Laminate Worktops
Browse worktops by style:Introducing our Full Stave Beech laminate worktops – an affordable way to elevate your kitchen’s style and functionality. These worktops mimic the natural beauty of wood with their mid-tone hues, adding a touch of timeless charm to any space. Plus, with their durable laminate surfaces, maintenance is a breeze, allowing you to enjoy your kitchen without the hassle. Upgrade your kitchen affordably and effortlessly with our Full Stave Beech worktops today.

Specification
| Length | 3m |
|---|---|
| Thickness | 38mm |
| Width | 600mm & 900mm |
| Material | Laminate |
| Finish | Matt |
| Edge Profile | Rounded Edge |
| Additional Edging Strips Supplied | 2 |
| Finished Edges | 600mm - wide worktops come with one finished long edge |
| Finished Edges | 900mm - worktops come with two finished long edges |
Alternative products
SKU:
Full Stave Beech Laminate Worktops
Categories: Laminate Worktops, Worktops


