Oak Block Laminate - 6mm Post-Formed Edge Laminate Worktops
£8.92 – £194.00Price range: £8.92 through £194.00
Rustic Wood Laminate - Square Edge Laminate Worktops
£8.92 – £270.00Price range: £8.92 through £270.00
Dark Walnut Laminate Worktop – 3mm Post-Formed Edge Laminate Worktops
£8.92 – £230.00Price range: £8.92 through £230.00
Browse worktops by style:Indulge in the timeless luxury of Romantic Walnut laminate worktops, where the opulence of wooden aesthetics meets the practicality of laminate. Experience sophistication like never before with these exquisite surfaces, which boast easy installation, maintenance, and cleaning. As a budget-friendly alternative to real wood, Romantic Walnut laminate worktops offer the perfect balance of elegance and convenience. Elevate your space effortlessly and embrace the enduring allure of Romantic Walnut today.

Specification
| Length/s: | 3m & 4m |
|---|---|
| Thickness | 38mm |
| Width/s | 600mm & 900mm |
| Material | Laminate |
| Finish | Matt |
| Edge Profile | Rounded Edge |
| Additional Edging Strips Supplied | 600mm - 1 x 1300mm / 900mm - 1 x 3000mm |
| Finished Edges | 600mm - Front side edged |
| Finished Edges | 900mm - wide worktops come with two finished long edges and two unfinished short edges. |
Alternative products
SKU:
Dark Walnut Laminate Worktop
Categories: Laminate Worktops, Worktops


